info@orto-line.com.ua
(095) 700-44-63
(067) 310-73-00
(067) 000-23-35
(068) 446-18-07
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб: 10:00-17:00
Зміст:
Люди в похилому віці неминуче стикаються з труднощами при пересуванні - хтось в силу віку, хтось страждає після перенесених травм або захворювань. Ходунки для літніх людей - незамінний помічник, який значно полегшує їм життя і допомагає довше залишатися незалежними.
Спеціальні конструкції, які розроблені для підтримки тіла і допомоги в пересуванні, називаються ходунки. Стандартна комплектація простого пристосування складається з декількох деталей:
Пристосування виготовляють з металевих трубок. Порожні деталі полегшують вагу конструкції, не втрачаючи жорсткості. У різних моделей комплектація доповнюється колесами, регульованими по висоті верхніми і нижніми опорами, сидіннями для відпочинку.
Допоміжні пристрої, призначені для самостійного переміщення людей з інвалідніст'ю і літніх людей, випускають в декількох варіантах, з урахуванням ступеня тяжкості рухових функцій. Виробники пропонують наступні види ходунків:
Конструкційні рішення враховують потреби користувачів і їх особливості. Для ослаблених і травмованих людей можна підібрати дворівневу конструкцію або оснастити ходунки для дорослого додатковими пахвовими опорами.
Пристосування для полегшення переміщення необхідні літнім людям та з інвалідніст'ю , які зазнають труднощів при ходьбі і з координацією рухів.
Труднощі можуть бути викликані:
Провокуючі фактори призводять до часткової втрати рухової активності - людині складно переставляти ноги, тримати рівновагу і рухатися самостійно. При відсутності підтримки люди з такими проблемами не в змозі самостійно обслуговувати себе без ризику для здоров'я.
Щоб підібрати ходунки для дорослих відповідно до їх потреб, потрібно враховувати призначення допоміжного пристрою. Пристосування використовують в наступних випадках:
Основними критеріями вибору є ступінь втрати рухливості і характер території, в межах якої потрібно переміщатися.
Як вибрати ходунки для літньої людини або з інвалідніст'ю з існуючих на ринку стаціонарних моделей і за яких порушеннях їх використовують?
Такі пристосування оснащені такими блоками:
Ортопеди радять звертати увагу на висоту конструкції і матеріал, з якого виготовлені ручки. Стаціонарні опорні пристрої підходять людям з незначними порушеннями, які не втратили рухових функцій, але потребують підтримки з-за загальної слабкості або незначною дезорієнтації в просторі.
Як вибрати ходунки для людей, які страждають від виражених порушень рухових функцій? Крокові або крокуючі ходунки для людей з інвалідніст'ю та людей похилого виконані за принципом стаціонарних, але мають рухоме з'єднання поперечної перекладини з бічними опорами.
Додаткова комплектація включає:
Можливість пересувати опори по черзі разом з переміщенням ноги створює ковзний тип переміщення і не вимагає ручного перенесення опори. Використання крокуючих пристосувань показано при вираженій розкоординації і неможливості пересувати ноги без відриву від статі.
Конструкція ролатора схожа на візок, яка оснащена чотирма або трьома колесами.
Це найкращі ходунки для людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями - колісне переміщення створює плавний хід і допомагає зберігати стійке положення. Випускають ці ходунки з сидінням, щоб вони служили не тільки допоміжним засобом при русі, а й повноцінним місцем для відпочинку під час зупинки.
Ролятори значно полегшують пересування людей із зайвою вагою.
Ходунки з сидінням полегшують рух по рівній поверхні на великій території (вулиця, супермаркет) та в умовах невеликої квартири. Колісні опорні пристосування також можуть використовуватися при підйомі на рухомих транспортних стрічках і ескалаторах. Металеві роллятори можуть забезпечуватися:
Для переміщення в дрібногабаритних просторах краще вибирати дерев'яний ролатор зі столиками і декількома поличками - його розміри передбачають вільний прохід крізь вузькі дверні отвори і коридори.
Як вибрати ходунки для людини похилого віку і не помилитися при покупці? Пристосування для допомоги в переміщенні людей похилого віку вибирають з урахуванням їх фізичних можливостей. Керовані вручну опорні пристрої підбирають з урахуванням наступних критеріїв:
Подібні умови застосовні і до людей з обмеженими можливостями, оскільки ходунки для людей похилого віку та ходунки для людей з інвалідніст'ю не мають принципових експлуатаційних або конструкційних відмінностей.
Один з найпоширеніших питань, яке задають при виборі пристрою - з якого віку можна використовувати ходунки? Строгих рамок і вікових обмежень для опорних пристосувань не передбачено. Ортопеди при призначенні допоміжного обладнання орієнтуються не на вік, а на індивідуальні потреби людини. Клінічні рекомендації для комісій МСЕ, які рекомендують, як вибрати ходунки для літніх і людей з інвалідніст'ю , передбачають призначення опор при стійкому зниженні статодинамических функцій (людина не може самостійно стояти або крокувати). Конструкційно дорослі моделі розраховані на навантаження від 35 до 120 кг.
Багато виробників враховують особливі потреби людей похилого віку та людей з інвалідніст'ю . Стандартні конструкції опорних пристосувань удосконалюються, з'являються додаткові функції і комплектації. Великий вибір всіляких моделей може заплутати і є ймовірність, що свій виріб не підійде для ваших дідуся чи бабусі.
Вибрати ходунки для дорослої людини буде просто, якщо враховувати ряд особливостей:
Щоб запобігти прогресуванню рухових порушень після травми, конструкція моделі повинна створювати допоміжну опору, але не приймати на себе повну навантаження. Ефект тренажера значно прискорює відновлення статично-рухових функцій.
© 2004 - 2024 Орто-Лайн.