info@orto-line.com.ua
(095) 700-44-63
(067) 310-73-00
(067) 000-23-35
(068) 446-18-07
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб: 10:00-17:00
Зміст:
Ходунки та ролатори для дорослих є конструкцією, яка створена, щоб допомагати та спрощувати людям з інвалідніст'ю та людям похилого віку пересування у приміщеннях і на вулиці.
Основа конструкції будь-яких ходунків – легка металева рама, яка буває або на ніжках, або на колесах. Їх висота повинна досягати пояса, ширина - бути трохи більше тулуба, а глибина - не більше 30 см. Кінцівки ніжок повинні бути захищені гумовими наконечниками, які є змінними. Матеріал ручок найчастіше – пластик або гума.
В цілому, ходунки рекомендуються лікарями для першого етапу реабілітації після різних травм, операцій, а також інсультів.
Завдяки більшій стійкості та вищій комфортності в порівнянні з милицями та тростинами, вони дозволяють краще тримати рівновагу, а отже менше й рідше потрібна додаткова допомога інших людей.
У процесі пересування за допомогою ходунків велика частина ваги покладена на саму конструкцію, що дозволяє полегшити координацію руху, максимально розвантажуючи ноги.
Ми підготували для Вас "Повне керівництво по вибору ходунків".
Типи конструкцій:
Стандартні або стаціонарні, фіксовані. Цей різновид є стійким, практичним і легким. Щоб пересуватися, людина повинна їх піднімати та переставляти.
Крокуючі або пересувні. Ходунки з колесами на передніх ніжках, а задні мають гумові наконечники, щоб не ковзати.
При слабких руках є відмінним варіантом, так як не потребують піднімання – сторони просто переставляються по черзі в процесі руху.
Застосовуються під час відновлення після різних травм і переломів. Також корисні для тренування координації.
Універсальні. Це симбіоз крокуючих і стаціонарних ходунків.
Трансформація з пересувних в стаціонарні здійснюється шляхом фіксації шарнірних з'єднань.
Роллатори чи ролери. Ходунки з колесами на всіх ніжках, завдяки яким користувач здатний досить швидко пересуватися.
Бажано мати два варіанти – домашні та для вулиці.
Різниця лише в діаметрі коліс – якщо для будинку краще брати модель з маленькими колесами, то для вулиці потрібен більш прохідний роллер з передніми поворотними колесами й бажано з сидінням для вимушеного відпочинку, яке відкидається.
Також більшість з них комплектуються гальмами та кошиком для покупок.
Дворівневі ходунки. Ідеальні для літніх людей, яким крім пересування, важлива ще можливість легкого підйому зі стільця або будь-який інший поверхні.
Такі моделі мають два рівня поручнів, з яких нижні допомагають встати, а верхні – пересуватися.
Ще є моделі, які складаються. Вони набагато зручніше в зберіганні та транспортуванні.
Параметри, які повинні враховуватися при виборі:
Зріст. Ходунки повинні відповідати зросту того, кому вони призначаються. При вірно відрегульованих по висоті ходунках, рівень рукоятки відповідає рівню зап'ястя, якщо вони вище або нижче – це загрожує наслідками у вигляді болей у шиї, плечах, спині та руках, а також спотворенням постави.
Вага. Ще один важливий фактор – вага пацієнта. Треба врахувати – чи зможуть ходунки витримати потрібне навантаження, чи ні. В цілому, вони розраховані на навантаження вагою до 125-135кг. Якщо пацієнт важить більше, то варто звернути увагу на посилений корпус ходунків, такі моделі в змозі витримати вагу до 225кг, якщо ж він тендітної статури, то бажано вибирати полегшені моделі, щоб уникнути перевантажень.
Рукоятки. Вибираючи ходунки, також дивіться на рукоятки – зручні чи ні. Вони бувають з пластика або гуми. Якщо долоні пацієнта сильно пітніють, то звертайте увагу на матеріал – бажано, щоб він був пористим або м'яким. Якщо у користувача є артрит, також дивіться на обхват рукояток – вони не повинні бути маленькими – це буде незручно і навіть болісно для пацієнта.
Ніжки. Ходунки для дорослих бувають на трьох або чотирьох ногах. Моделі на трьох ногах, як правило, легші та більш маневрені, будуть краще для домашнього користування, на чотирьох – не такі зручні, але є більш стійкими і будуть краще для вуличних прогулянок.
Колеса і гальма. Вибираючи роллатор, звертайте увагу на діаметр коліс. Маленькі підійдуть для приміщень, а великі – для прогулянок на свіжому повітрі. Ці моделі оснащуються гальмами: або пневматичними, або блокуючими.
Для ходьби за допомогою ходунків варто вибирати взуття з неслизькою підошвою. Маршрути пересування повинні бути очищеними від перешкод у вигляді різноманітних килимів та різного мотлоху. Також важлива наявність хорошого освітлення. Наконечники мають постійно перевірятися. У разі пошкоджень їх слід міняти. При русі не дивіться собі під ноги, а тільки вперед. Також не слід підходити близько до поперечини ходунків – це загрожує падінням через зменшення площі опори.
Пересування з ходунками – це послідовність дій, коли пацієнт спочатку їх піднімає та ставить на крок вперед, потім навантажує рукоятки й робить крок всередину конструкції. Якщо травмована одна нога, то робити перший крок треба з неї. Також важливо ставити спочатку п'яту, а вже потім навантажувати усю стопу. Якщо виставляти ходунки занадто далеко – можна впасти через порушення рівноваги.
Для того, щоб встати, ходунки розташовуються перед пацієнтом, далі він підсувається до самого краю та береться за підлокітники по черзі обома руками, щоб піднятися. Коли пацієнт вже напівстоїть, він повинен вхопитися за рукоятки, стати прямо та зробити крок всередину конструкції. Не варто тягнути їх на себе, бо можуть перевернутися, що небезпечно падінням пацієнта.
Щоб сісти після ходьби з ходунками, пацієнт підходить до крісла або ліжка спиною, щоб п'яти торкнулися основи сидіння. Після, йому слід взятися за підлокітники по черзі обома руками і повільно сісти. При травмі однієї ноги випрямляють спочатку її і тільки потім уже сідають.
В цілому, використовуючи роллатори, потрібно дотримуватися тих самих правил, що й зі звичайними. Але потрібно пам'ятати про процес руху – спочатку ходунки просуваються вперед, фіксуються гальмом і лише потім можна крокувати, при цьому обов'язково триматися обома руками за рукоятки.
Не нахиляйте їх;
Ходіть з прямою спиною;
Перебувайте всередині ходунків;
Не виставляйте їх занадто далеко вперед;
Уникайте підйомів по сходах або ескалаторах з ними;
Розподіляйте масу тіла рівномірно, не завалюйтесь на одну сторону конструкції, бо можна впасти;
Уникайте мокрих та вологих поверхонь;
Не варто ходити з запамороченнями голови;
Уникайте несправних ходунків.
Сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам зробити правильний вибір!
Не знайдено коментарів
Написати відгук© 2004 - 2024 Орто-Лайн.