- Відповідь Орто-Лайн:
Ортопедичне взуття для школярів – що потрібно знати
Шкільна пора. Приємні клопоти і збори "перший раз в перший клас". Батькам, які опинилися в новій для себе ролі, потрібно подумати про те, з чим вони вже давно не стикалися.
Ранці, книги, зошити, ручки, відповідна шкільна форма та зручне взуття. Щоб не помилитися з вибором, потрібно врахувати масу нюансів.
Якщо розглядати взуття для школяра, то і тут є чимало моментів, які потрібно знати. У такій парі дитина буде проводити по 5-8 годин практично кожен день.
Тому, вибираючи гарненьке взуття в школу, потрібно задуматися про його користь і комфорт її володаря. Лікарі-ортопеди рекомендують для зростаючих дитячих ніжок вибирати ортопедичне взуття, яке допоможе стопі правильно формуватися і розвиватися.
Цікаві факти від ортопедів:
1 - Стопа школяра виростає за рік на 1-2 розміри. Особливо помітно вона збільшується за літній період, коли підвищується дитяча активність.
2 - Ортопедичне взуття купувати "на виріст" не можна, але й впритул взуття не повинно бути. 5-10 мм вільного простору має бути у взутті. Це забезпечить як комфорт, так і виключить підгинання або випинання пальців в дитячій парі.
3 - Взуття типу "балетки", тобто на тонюсінькій підошві дітям носити не можна! Також підошва повинна бути гнучкою та добре амортизувати. І важливий каблучок. Це піднесення в 1-2 см підніме п'яту та допоможе навантаженню правильно розподілитися. Цей момент дуже актуальний для активних шкільних буднів.
4 - П'ятка в дитячому взутті повинна бути добре зафіксована, бути досить високою, але при цьому комфортною та м'якою. А от занадто високий задник у взутті небажаний (його рекомендується носити лише за показаннями), оскільки це впливає на роботу гомілковостопного суглобу.
5 - Приміряти взуття дітям (як і дорослим) рекомендується в другій половині дня. До цього часу наші ноги трохи набрякають від кількості випитої рідини та пройденої відстані. Вони стають трохи ширше і навіть трохи довше.
Яке взуття потрібне школярам
Однозначно турботливим батькам потрібно зупинити свій вибір на взутті, виготовленому з натуральних матеріалів. Вони забезпечать гігієну ніг школяра та поліпшать мікроклімат у взутті свого активного володаря.
Якщо натуральні матеріали для зовнішньої частини взуття бажані, то внутрішнє вистилання з натуральної шкіри "must have". М'яке і комфортне, воно допоможе уникнути дитині натертостей та мозолів.
Ортопедичне взуття рекомендується до носіння кожному школяреві. Не суворо ортопедичне (що рекомендується за показаннями), а профілактична ортопедична пара. Вона підтримає зростаючу стопу в потрібних місцях і забезпечить правильне її формування та зростання.
Потрібно пам'ятати, що:
- взуття для школи
У ньому діти проводять тривалий час, тому воно однозначно повинно бути легким і зручним. Комфортним є взуття з широким носком, який не буде здавлювати пальці або тиснути на них зверху.
Шкільне взуття повинно бути на рельєфній та неслизькій підошві, яка буде добре гнутися та амортизувати.
Надавайте перевагу взуттю із застібкою на блискавці або на липучках. Це як і безпечніше (шнурки часто розв'язуються), так і процес взування проходить швидше.
- взуття для спортзалу та секцій
Для спортивного взуття дуже важливо, щоб воно не ковзало на підлозі і було надійно зафіксовано на нозі.
При виборі слід пам'ятати, що взуття для занять спортом повинно бути "впору", ні в якому разі не бовтатися на нозі.
Щоб навіть найактивніший школяр не підсковзнувся й не травмувався.
- взуття для дозвілля
При виборі взуття для школяра потрібно розуміти, що однією парою на сезон, навіть найякіснішою, тут не обійтися. Поки одна пара носиться, інша в будинку провітрюється та підсихає.
В демісезоння та взимку дітям потрібні теплі черевики або чобітки, що не промокають. Важливо щоб вони були на рельєфній, гнучкій і нековзній підошві і з теплою ортопедичною устілкою всередині. У такій парі школяреві буде тепло й затишно, при цьому буде забезпечена підтримка зростаючої стопи.
Супінатор в ортопедичному взутті для школяра буде амортизувати та знижувати навантаження на активні ноги.
Що стосується літнього взуття, час носіння шльопанець та в'єтнамок бажано звести до мінімуму. П'ятка в такому взутті ніяк не була зафіксована, та й рухомій дитині буде в ній некомфортно і небезпечно.
Дитяче ортопедичне взуття повинно бути з супінатором, з укріпленим задником та на гнучкій підошві з невеликим каблучком. Каблук забезпечить правильну постановку ноги та попередить її завалювання.
- взуття "на вихід"
Для святкових заходів школяреві потрібна класична пара, що як і подібне взуття для дорослих, є більш вузької форми і виготовлена в стриманому стилі.
"Дорослим" школяркам слід уникати туфель на товстій платформі, високих підборах і з дуже звуженими носами. Тривале носіння такого взуття може призвести до деформації стопи.
Підбивши підсумок, можна твердо сказати, що ортопедичне взуття необхідно кожному школяреві в період інтенсивного росту та формування ноги.
Таке взуття з супінатором, з анатомічною устілкою, на невисокому стійкому каблуці. Воно підтримає стопу в потрібних місцях та допоможе нозі вирости красивою й здоровою.
Неякісне ж взуття може не тільки зіпсувати школяреві ходу, але й привести до виникнення проблем з опорно-руховим апаратом.