info@orto-line.com.ua
(095) 700-44-63
(067) 310-73-00
(067) 000-23-35
(068) 446-18-07
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб: 10:00-17:00
Зміст:
В нашій статті ми обговоримо як захистити коліно від травм різного ступеня тяжкості і вберегти його від прогресування патологій опорно-рухового апарату, а також прискорити реабілітацію після травм і операцій за допомогою бандажів і ортезів на колінний суглоб.
Ноги-справжні чемпіони по витривалості і інтенсивності навантажень. Існує думка, що їх суглоби найбільш схильні до травмування. Скарги на біль в колінах-досить поширене явище. При чому їх можна почути не тільки від близьких похилого віку, а й від фізично активних друзів. Якщо в першому випадку винуватцем швидше за все є вікові дегенеративно-дистрофічні зміни, то в другому випадку-перевантаження під час занять спортом або при фізичній роботі. На щастя, в обох випадках можна зменшити неприємні відчуття-потрібно лише правильно підібрати фіксатор коліна.
Стабілізація колінного суглоба і надколінка, підтримка зв'язок і меніска для оптимального функціонування-основні функції таких виробів. Вони показані:
Якщо використовувати фіксатор на коліно під час виконання силових фізичних вправ (підняття штанги, присідання з вагою) або тренувань з різкими рухами (аеробіка, шейпінг)-це знизить ризик отримати травму.
Люди, які мають проблеми з колінними суглобами по-різному описують свої відчуття і ці симптоми часом дозволяють зорієнтуватися-ідет мова про травму, великому навантаженні під час занять спортом або розвитку патології. Зрозуміти «природу» болю необхідно для того, щоб визначитися з вибором-який саме наколенник купити, адже вироби відрізняються за ступенем жорсткості (фіксації) і конструкції. Але звичайно ж правильно в разі вже з'явилися симптомів або раніше виниклих проблем і захворювань проконсультуватися з лікарем, а ось для профілактики і захисту від травм-Ви можете підібрати виріб самостійно або за допомогою консультантів спеціалізованих ортопедичних магазинів.
У залежності від того, наскільки сильно необхідно зафіксувати суглоб, а також забезпечити додаткові функції, наприклад, підтримку зв'язок або надколінка, супорти для коліна забезпечують легку, помірну, полужесткую і жорстку фіксацію.
Бандажі на коліно легкого ступеня жорсткості в більшості випадків являють собою наколенник еластичний. Він покликаний забезпечити компресію і легку фіксацію, зігріваючий ефект, що покращує мікроциркуляцію і тим самим скорочує період відновлення після травм. Такий помічник стане в нагоді спортсменам, особливо тим, хто любить силові вправи і біг, людям, які працюють в умовах підвищених навантажень, в разі отримання легких травм або розтягнення зв'язок, попередження загострення запальних захворюваннях.
На відміну від виробів легкого ступеня фіксації фіксатор на колінний суглоб з помірним ступенем жорсткості відрізняється більш складною конструкцією і може мати отвір посередині, силіконове кільце, яке оточує надколінок, еластичні ребра жорсткості без шарнірів, фіксуючі ремені. Це необхідно для більш сильної фіксації і стабілізації, підтримки зв'язок, запобігання патологічних рухів суглоба, зменшення ударного навантаження на нього, запобігання «сповзання» вироби з місця прикріплення і натирання шкіри. Ортопедичні наколінники з помірним ступенем жорсткості підійдуть тим, хто переніс травму або операцію на коліні-в пізній післяопераційний період, при остеохондропатії, артрозах 1-2, іноді 3 ступеня, тим, хто страждає від запальних захворювань, які супроводжуються набряками, відчуває біль в коліні , при нестабільності в суглобі.
Такий колінний супорт стане незамінним помічником у період перед і після операції, якщо сталося пошкодження зв'язок, є проблема з меніском, в анамнезі дегенеративно-дистрофічних або запальне захворювання коліна, що супроводжується болем і набряком , артрози 2-3 ступеня, іноді 4-якщо збережена зв'язка. У цих ситуаціях напівтвердий бандаж для колінного суглоба призначений для стабілізації з певним обмеженням обсягу рухів. Такий виріб відрізняється тим, що обов'язково має металеві шарніри, що забезпечують бічну фіксацію і правильну біомеханіку колінного суглоба.
Як і напівтверді наколінники, їх ще називають ортезами. Забезпечити повну нерухомість суглоба або його виражену фіксацію зі значним обмеженням рухливості під певним кутом можна за допомогою ортеза колінного суглоба з жорсткою фіксацією . Придбання такого виробу може стати для пацієнта необхідністю в період відновлення після травми або операції на коліні, якщо стався розрив бічних і хрестоподібних зв'язок, перелом. Тутор призначений для повної іммобілізації суглоба і стане сучасною альтернативою гіпсовій пов'язці.
В першу чергу-консультація фахівця!
Потрібно пам'ятати, що вид спеціального пристосування для коліна підбирає лікар залежно від проблем при їх наявності. У даній ситуації тільки фахівець може визначити необхідну жорсткість вироби, важливі особливості його конструкції, тривалість носіння. Якщо мова йде про придбання супорта для коліна в профілактичних цілях-це також не означає, що можна купити виріб «на око» і свій смак, краще все ж порадитися з фахівцем в ортопедичному салоні перед покупкою.
Якщо вибрати не той розмір і супорт буде бовтатися або навпаки сильно віджимати область колінного суглоба це не тільки не принесе користі, але і сильно зашкодить. Тому якщо Ви вирішили купити наколінник потрібно попередньо виміряти обхват колінної чашечки, нижньої третини стегна і верхньої третини гомілки. Виріб бажано приміряти і по можливості трохи пройтися в ньому-враховуйте цей фактор, якщо хочете придбати ортопедичний наколенник в інтернет-магазині-вибирайте той, де передбачена можливість обміну і повернення і купуйте товар відомих виробників, у яких правильний пошиття за рахунок жорсткого контролю якості та точні розмірні таблиці. А якщо купуєте в ортопедичному магазині-вибирайте той, де є примірочна. Не можна щоб при носінні натиралася або дратувалася шкіра, бандаж спадав або навпаки перетискав ногу, особливо з огляду на той фактор, що можливо тривале носіння. А якщо у Вас нестандартна фігура, наприклад-худі коліна і повне стегно-вибирайте вироби тих виробників, які роблять лінійки з розширеним розмірним рядом або з рознімної конструкцією.
Найкращий час для підбору розміру наколінника.
При підборі пристосування на коліно слід враховувати вираженість набряку в області суглоба. Якщо припухлість суглоба яскраво виражена в кінці робочого дня і зменшується вранці, то перша половина дня-найкращий час для покупки фіксатора коліна. Якщо відкласти покупку до вечора, то одягаючи супорт вранці Ви ризикуєте виявити, що він занадто вільний, в результаті ефективно не виконувати свої функції.
Дуже важливо, щоб виріб був виготовлений з якісних високотехнологічних матеріалів, які забезпечують волого і повітрообмін і відповідають вимогам екологічної безпеки до текстильним виробам-це підтверджується сертифікатом Oeko Tex Standart 100, який гарантує відсутність небезпечних для людини хімічних елементів. У наколінниках цінового діапазону вище середнього використовуються сучасні матеріали, які крім перерахованого вище мають поліпшені функціями: наприклад наколінники виробника Трівес серії Evolution Т-8593 , Т-8592 , Т-8591 виготовлені з матеріалу FORTIS EL-Tex, який активує кровотік і запобігає зменшення м'язової маси, можливе при довжині тельном носінні ортопедичного вироби-особливо це актуально для людей похилого віку та дітей.
Якщо Ви одягаєте виріб зі складною конструкцією дотримуйтеся інструкції-як правильно це зробити і зафіксувати супорт. Не перевищуйте часу його носіння-чітко дотримуйтесь інструкції лікаря. Пристосування для коліна-не панацея в разі наявності хронічного захворювання суглоба. При призначенні супутньої медикаментозної терапії-пройдіть лікування. Дотримуйтеся правил по догляду за-це продовжить термін його служби. Якщо при використанні бандажа відчуваються біль, дискомфорт або інші неприємні симптоми, зніміть виріб і зверніться до лікаря.
Не забувайте, що перший час доведеться звикнути до носіння супорта. Проте якщо він підібраний правильно результат не змусить себе довго чекати-рухи стануть менш болючими, зменшиться вираженість набряку в області колінного суглоба і напруга м'язів.
За покупкою слід звернутися в ортопедичний салон, де кваліфіковані фахівці допоможуть визначитися з вибором або якщо Ви хочете придбати ортопедичний наколенник в інтернет-магазині-вибирайте ті онлайн магазини, які давно на ринку і продають якісний сертифікований товар від офіційних постачальників, вибирайте відомих виробників-як правило у них точні розмірні розмірні таблиці. У ОРТО-ЛАЙН представлений широкий асортимент бандажів на колінний суглоб від відомих виробників-Трівес, Medi, Thuasne, Maxar, PaniTeresa-тому якщо Вам докучають болі в коліні не відкладайте рішення проблеми в "довгий ящик".
Даша 17/10/2021, 22:59
Дякую, у вас чудові товари. Часто займаюсь в залі і після тренувань почало боліти в коліні. Прочитала, що в таких випадках потрібно користуватися бандажем, замовила у вас фіксатор, ефект чудовий. Більше коліно не турбує.
© 2004 - 2025 Орто-Лайн.