Ультразвукова доплерографія (УЗДГ) - сучасний неінвазивний метод обстеження артерій та вен нижніх кінцівок

26/12/2019

Ультразвуковий метод обстеження, як діагностична процедура на сьогоднішній день є загальновизнаною методикою, яка з успіхом використовується у різних клінічних ситуаціях у медицині.

Його неінвазивність, простота та головне висока якість нарівні з низькою собівартістю обстеження, знайшли широке застосування в охороні здоров'я. Застосування УЗД в якості діагностичного методу для виявлення патології артерій та вен давно є загально визнаним. У флебології (розділ судинної хірургії з лікування патології вен) даний метод, включаючи і використання ультразвукової доплерографії, успішно застосовується для діагностики різний захворювань вен. А також виявлення причин, які  призвели до розладу кровотоку: варикозного розширення, клапанних порушень просвітного всередині тромбоутворення, набряку навколишніх тканин і т.д.

Таким чином, та безліч станів, які призвели до розвитку клінічного стану, такого як «важкі набряклі ноги», можна розпізнати на ранніх етапах завдяки своєчасно проведеному ультразвуковому обстеженню.

Це безпосередньо пов'язано з можливістю своєчасного й адекватного реагування на небезпеку, яка підстерігає вас, розвитку хронічної венозної недостатності. Профілактика захворювань та лікування їх на ранніх стадіях - головна умова розвитку соціально орієнтованої охорони здоров'я.

Методика УЗД з доплерографією

Суть методу полягає у виявленні величини зміни швидкості й напрямку руху об'єктів по відбитому сигналу. Методика досить зручна для виявлення швидкості та напрямку руху крові у змінених ділянках просвіту вени. Дану функцію мають усі сучасні апарати високого класу. Це дає можливість, в нашому випадку, виявити уповільнення руху крові при венозному тромбозі, величину та обсяг повернення крові при не функціонуючих венозних клапанах або оцінити ступінь порушення їх функції на ранніх етапах захворювання.

Обстежуючи пацієнта з трофічними виразками, лікарю особливо важливо оцінити наявність перетікання крові при наявності функціонуючих перфорантних вен.

А це майже 100% гарантія того, що хірург може радикально усунути наявний дефект шкіри. Таким чином, сучасні УЗД апарати дають можливість візуалізувати та вимірювати всі параметри, важливі для діагностики характеру наявної венозної патології: наявність тромбів в просвіті, товщини стінки, стан і функції клапанів, напрям руху крові і величини скидання (повернення) крові при не функціонуючих клапанах.

Це буде підставою для висновку спеціаліста-флеболога, судинного хірурга про стан змін та їх тяжкості для прийняття адекватних заходів щодо їх усунення.

Кому рекомендовано УЗД судин ніг

Ультразвукова доплерографія судин ніг рекомендується пацієнтам з такими симптомами:

  • Симптом важких ніг: відчуття тяжкості і втоми, яке посилюється до вечора, набряклість та виражена припухлість;
  • Оніміння пальців ніг, гомілок, судоми в ногах;
  • Зміна кольору шкіри в області гомілок, поява виразок та інших дерматологічних проблем;
  • Видимі збільшені вени, венозні вузли, судинні утворення (зірочки);
  • Перенесені травми, переломи, порушення опорно-рухового апарату, операції на органах малого тазу (пряма кишка, простата, матка, придатки), операції з заміни суглобів тощо;
  • Онкологічні захворювання (перенесена хіміотерапія);
  • Плоскостопість;
  • Зайва вага;
  • Варикозна хвороба у близьких родичів (батько, мати).

Як проводиться УЗД з доплерографією судин ніг

Щоб пройти УЗД нижніх кінцівок, спеціальної підготовки не потрібно: достатньо перед візитом до лікаря не забути про елементарну гігієну ніг. Процедура проводиться в положенні стоячи, лікар сканує ногу від пахової зони до гомілки (і нижче при необхідності) за допомогою спеціального датчика протягом 20-30 хвилин. Дослідження абсолютно безпечне та безболісне.

Після закінчення Ви отримуєте медичний висновок з описом патології (якщо така є), діагнозом та рекомендаціями щодо подальшої терапії.

! Не рекомендується проходити доплерографію судин ніг пацієнтам з яскраво вираженими шкірними захворюваннями (виразкові утворення, гнійники тощо). В даному випадку слід попередньо звернутися до дерматолога.

Коментарі

Не знайдено коментарів

Написати відгук