«Тримаємо спину прямо» - здоров'я хребту повернуть коректори постави!

26/09/2017

У наших попередніх статтях ми розкривали теми правильного підбору компресійного трикотажу, спортивних устілок і взуття для дітей, сьогодні ж ми торкнемося теми здоров'я хребта і засобів допомоги для підтримки його і правильного розвитку.


«Не сутулячись, не горбиться, тримай спину», -мабуть, це чули багато в дитинстві. Але ось усвідомити чому батьки змушують сидіти рівно було складно. Адже такі лякають слова як сколіоз, лордоз, кіфоз не доступні для розуміння дитини. Дорослим також не завадило б згадати дитяче правило «тримай спину прямо», особливо тим, хто багато часу проводить в положенні сидячи, наприклад, в офісі або за кермом. Адже деформація хребта може заявити про себе не тільки в дитинстві, але і в дорослому житті. Особливо якщо нехтувати правилами по підтримці хорошої постави і проведення тренувань для зміцнення м'язового каркаса спини.
Навчити тримати спину прямо і скорегувати положення хребта під силу коректорів постави (реклінатор). Залежно від бажаної мети підбирається різний вигляд коректора. Дуже важливо підібрати найбільш підходящий для конкретного випадку коректор постави, адже якщо носити невідповідний виріб, можна завдати шкоди і стимулювати прогресування патології хребта. Тому підбір коректора постави, навіть якщо мова йде про профілактичний виробі, краще довірити лікаря. Сьогодні отримати консультацію лікаря можна в спеціалізованих магазинах, де продаються вироби для корекції хребта. У таких магазинах реалізується якісна продукція відомих фірм-виробників, серед яких є українські і російські бренди, наприклад, Реабілітімед і Трівес, а також вироби зарубіжних фірм, наприклад, Variteks (Туреччина). Отримавши грамотну консультацію фахівця можна відразу придбати необхідне ортопедичне виріб.
Чим відрізняються коректора постави?
Коректора постави різняться за ступенем жорсткості. Крім того, вони бувають різних моделей в залежності від відділу хребта, який потребує допомоги-грудний відділ, грудної + поперековий відділ або грудної + попереково-крижовий відділ. Жорсткість коректора постави визначається матеріалом, з якого виготовлений виріб, а також кількістю ребер жорсткості в ньому:

  • Коректор легкого ступеня жорсткості. Виріб покликане попередити проблеми з хребтом, виробити звичку тримати спину прямо, зменшити сутулість, усунути болі в спині при сидячій роботі, розвантажити м'язовий каркас спини. Такий коректор виготовляється з еластичного матеріалу і не помітний під одягом. Він підійде для фіксації грудного відділу хребта як у дорослих, так і у дітей. Для дитини вдалою моделлю буде дитячий ортопедичний реклінатор з м'яким пластиковим кільцем між лопатками. Він розвантажить зв'язковий апарат ключиці, забезпечить розведення плечей і правильну фіксацію грудного відділу хребта.  
  • Коректор напівтвердий. Виріб має кілька ребер жорсткості і призначене для полужесткой фіксації спини при сутулості, патологіях хребта, в період реабілітації після травм і операцій. Носіння напівжорсткого коректора дозволяє поетапно сформувати і підтримати правильну поставу, нормалізувати м'язовий тонус, розвантажити міжхребетні диски, зменшити запалення і стимулювати відновлювальні процеси в хребті.  
  • Жорсткий коректор. Виріб призначається лікарем для реабілітації після травм і лікування виражених патологій хребта. Залежно від моделі жорсткі коректора постави призначені для фіксації певних відділів хребта або декількох відділів відразу для сильної фіксації і стабілізації становища хребта, розвантаження м'язів спини і усунення болю.

Запорукою ефективного підбору коректора постави є вибір ортопедичного вироби, відповідного за розміром. Для цього необхідно враховувати обсяг грудної клітини і талії, а також зростання людини. При підборі суміщеного грудопоясничного коректора потрібно також орієнтуватися на обхват живота. Вибираючи коректор слід віддавати перевагу виробу, виготовленого з повітропроникних гіпоалергенних матеріалів. Це правило особливо важливо при виборі дитячого коректора.

У перші дні після початку шкарпетки коректора, навіть профілактичного, буде відчуватися дискомфорт. Це нормально адже м'язи спини і хребет повинні звикнути до певного пункту. Носити коректор необхідно протягом періоду, визначеного лікарем за призначеною схемою. І не варто забувати, що для поліпшення постави потрібно не тільки носити коректор, а й приділяти увагу зміцненню м'язів спини за допомогою вправ.

Коментарі

Не знайдено коментарів

Написати відгук