info@orto-line.com.ua
(095) 700-44-63
(067) 310-73-00
(067) 000-23-35
(068) 446-18-07
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб: 10:00-17:00
Зміст:
Носіння взуття на високих підборах, гіподинамія, ожиріння, судинні порушення, робота, пов'язана з постійним перебуванням на ногах, в більшості випадків призводять до того, що стопа і пальці на ній починають деформуватися. У свою чергу це стає причиною болів, відчуття тяжкості і печіння в ступнях, постійної появи натоптишів, підвищує ризик грибкових захворювань і травм. Для того щоб зменшити дискомфортні відчуття і запобігти подальшому прогресу патологічних змін можна використовувати ортопедичні пристрої для стоп.
Ортопедичні вироби для ніг виготовляються з м'яких матеріалів і силікону. Їх основне призначення – нормалізація становища стопи і пальців ніг.
Видів коректорів досить багато, але в цілому їх функція полягає в досягненні наступних ефектів:
Ортопедичні вироби для стопи використовують як для лікування вже наявних патологій, так і для їх профілактики. Особливо їх профілактичне застосування рекомендується людям із зайвою вагою і плоскостопістю, вродженими чи набутими аномаліями в будові стопи і тим, хто проводить багато часу на ногах та любить носити туфлі на шпильках. Коректори – це невеликі по товщині і за обсягом пристосування, конструкція яких дозволяє їх застосовувати разом з взуттям – повсякденним, спортивним або спеціальним ортопедичним.
Ортопедичні пристрої для стопи рекомендовані до застосування при:
У жінок біль при ходьбі в ногах у більшості випадків обумовлена вальгусною деформацією. Проблема в свою чергу частіше стосується представниць прекрасної статі, які віддають перевагу носити взуття на шпильці і з вузьким миском. Використання коректорів в таких ситуаціях дозволяє знизити вираженість болю і запобігає подальшому прогресуванню проблеми.
Цукровий діабет – захворювання, при якому судинні порушення нерідко стають причиною серйозних ускладнень – у вигляді трофічних виразок на стопах з подальшими гангренами, що в запущених випадках може призвести до ампутації. Призвести до утворення первісної виразки в свою чергу може саме незначне пошкодження – мозолі, тертя шкіри між пальцями, неправильна постановка стоп під час ходьби.
Використання силіконових коректорів значно знижує ризик появи ранок. Особливо вітається застосування міжпальцевих вкладишів, гелевих подушечок, захисних ковпачків. Носити їх бажано постійно і в першу чергу тим, у кого діабет прогресує.
Ортопедичні вкладки у взуття виготовлені з урахуванням анатомічних особливостей стоп. Вони надають м'який тиск, за рахунок якого кістки приймають правильне положення. Постійне їх використання на ранній стадії таких патологій, як поперечна плоскостопість або вальгусна деформація, часто дозволяє обходитися без операції.
Носіння коректорів запобігає тертю шкіри о внутрішні частини взуття і шви, які випирають, що в свою чергу допомагає уникнути утворення натоптишів та мозолів. З ортопедичними пристосуваннями менше відчувається втома в ногах до кінця трудового дня і знижується ризик травм, тому що навантаження перерозподіляється правильно.
Силіконові вкладиші легко піддаються обробці миючими засобами, бо вони виготовлені з м'якого, але при цьому міцного матеріалу. Тому використання одного й того ж коректора можливе протягом досить тривалого часу.
Коректори поділяються на кілька різновидів. За часом носіння це можуть бути денні та нічні вироби:
Ортопедичні вироби можуть бути також регульованими і нерегульованими. Перші – це зазвичай нічні пристосування, другі – денні. За рахунок регулювання коректори підганяються під розмір стоп і фіксують ступню і пальці в потрібному положенні.
За матеріалом виготовлення ортопедичні вкладиші можуть бути:
Випускаються і спеціальні ортези для стоп, які використовують в період відновлення після травм – розтягень зв’язок, вивихів, переломів. Це підтримуючі і одночасно фіксуючі пристосування.
Перш ніж купити ортопедичний коректор потрібно визначитися, для чого він потрібен. Для поперечної плоскостопості потрібні устілки та вкладиші. Підтримати склепіння стопи можна як за допомогою устілок, так і за допомогою бандажа. Силіконові супінатори покращують амортизацію. З їх допомогою також лікують поперечну плоскостопість і знижують навантаження на ступні при тривалій ходьбі або під час спортивного бігу.
При даній патології фаланги пальців згинаються і нагадують за зовнішнім виглядом кіготь птиці. Патологія призводить до виражених болів, заважає носити взуття, підвищує навантаження на суглоби ступні. На ранній стадії можлива корекція за допомогою ортопедичних пристосувань, таких як:
Купувати товари для лікування патології пальців найкраще після обстеження і консультації з лікарем.
Hallux Valgus – патологія, при якій палець викривляється назовні, а стопа деформується. Супроводжується болями, шишечка заважає носити взуття, в запущених випадках може стати причиною артрозу.
Супроводжувати хворобу може поперечна плоскостопість.
При Hallux Valgus використовуються як м'які, так і жорсткі ортопедичні пристрої, це можуть бути:
Рекомендується поєднувати використання нічних і денних коректорів, в цьому випадку можна домогтися більшої ефективності терапії.
По конструкції це округлі вставки, що зменшують навантаження на поздовжнє і поперечне склепіння стопи. Корисно їх використовувати при плоскостопості, при носінні взуття на високих підборах. Для стоп можна придбати і підп’ятники з гелю або силікону. Вони піднімають п'яту, зменшують болі, викликані п'яткової шпорою. Підп’ятники також можна використовувати, якщо відзначається невелика різниця в довжині нижніх кінцівок.
Супінатор – виріб, що піднімає внутрішній край стопи. Показання для його застосування – поперечна плоскостопість і зниження навантаження на стопи.
Пристосування випускаються у вигляді устілок або окремих вкладишів.
Устілки-супінатори при поперечній плоскостопості бажано використовувати постійно, це зменшує ризик подальшого прогресування патології, запобігає появі проблем з суглобами і хребтом.
Ортопедичні устілки для відкритого взуття краще купувати у вигляді гелевої подушечки. Вона надійно фіксується всередині туфель або сандалій і практично непомітна для оточуючих.
© 2004 - 2024 Орто-Лайн.