Шановні клієнти, Наближається Свято Різдва!!! 

У вівторок, 24.12.2024 Інтернет магазин та ВСІ Салони працюють до 17:00.
В день Різдва, 25.12.2024, вихідний день, Салони та Інтернет магазин не працюють.

Світлого Різдва Христового!

Правильне взуття з перших кроків: секрети підбору "ідеальної пари" для малюка

12/09/2017

Здоров'я людини закладається з дитинства, тому з перших днів життя дитини необхідно дбати про його правильному розвитку. Особливу увагу варто приділити періоду, коли малюк починає ходити.

Хребет для тіла людини це як фундамент для будинку і якщо фундамент закладено неправильно, то будинок може просто впасти. Оскільки патологія хребта починається зі стоп, з перших кроків дитини важливо підібрати для чада анатомічно правильне взуття. Так як м'язово-зв'язковий апарат у дитини не розвинений, часто у дітей виникають так звані «завали»-вальгусна або варусна установка стоп. Якщо не приділити цьому належної уваги, як результат зведення стопи може розвиватися неправильно і у дитини виникне плоскостопість. Однак, на неправильному формуванні стопи проблема не закінчиться. Плоскостопість загрожує порушеннями з боку опорно-рухової системи і може негативно відбитися на роботі дитячого організму.

Часто мами вважають, що ортопедичне взуття на кшталт лікарського препарату для організму і її необхідно носити, лише маючи патологічну деформацію стопи. Однак, ортопедичне взуття буває різних видів.

Види дитячого ортопедичного взуття за призначенням:

• профілактичну (індивідуально підібрану під анатомічну будову стопи конкретного малюка) і найбільш підходящу для профілактики деформації стопи у дитини з моменту як він встав на ноги і самостійно пішов;

• мало складну (розроблену для тих, хто має незначну або помірну деформацію стоп);

• складну (підбирається в разі значної деформації стоп).

Тому в цілому ортопедичне взуття можна порівняти не тільки з лікарським, а й з ефективним профілактичним засобом. Щоб вдало вибрати дитячу ортопедичне взуття, вона повинна відповідати наступним критеріям:

Критерії добору ортопедичного взуття для дітей:

1. Материал.

Взуття слід підбирати з легких дихаючих натуральних матеріалів (це стосується також внутрішнього оздоблення і устілки). Відмінно підійде шкіра або щільний текстиль, оскільки ці матеріали забезпечують необхідний повітрообмін і захист від вологи. Ніжки малюка в такий взуття не перегріваються і тим самим додатково забезпечується гігієнічність при носінні. Бажано, щоб "внутрішність" взуття не мала швів або їх кількість було зведено до мінімуму (розгладжені шви), щоб виключити натирання мозолів.

2. Конструкція.

Підошва якісної ортопедичного взуття повинна не тільки жорсткою, але і гнучкою, при достатній легкості. Ще один нюанс-вона не повинна ковзати при носінні, щоб уникнути травм. Задник взуття-слід підібрати жорсткий і подовжений, для підтримки стопи та уникнення «завалів», зсередини з м'яким валиком, щоб уникнути натирання мозолів. Якщо взуття вибирається для дитини до 3-4 років, вона повинна щільно облягати щиколотку, до 6-8 років-мати стійкий широкий каблучок не вище 1/14 довжини стопи. Що ж стосується носка черевичка, віддавайте перевагу широкому і закругленому носку, а також досить просторому, щоб не обмежувати пальці і не травмувати їх, якщо раптом малюк спіткнеться. Вагома вигода ортопедичного взуття-устілка з супінатором, покликаним забезпечити правильне положення стопи при ходьбі. Це вкрай важливо для розподілу навантаження на м'язи і зв'язки стопи і профілактики її деформації.

3. Размер.

Взуття має підходити за розміром. Не рекомендується купувати взуття на виріст або носити взуття, яка стала мала! Визначити розмір взуття для малюка просто: поставте його на жорстку папір або картон, потім обведіть ніжку по її контуру і виріжте цей «слід». Давайте міряти дитині взуття, яка трохи більше або збігається з розміром «сліду». Взуття «впритул» не підходить, особливо якщо мова йде про зимових черевиках. 1-1, 5 см зазору на заднику черевичка буде в самий раз для дитини. Нехай малюк взує відразу 2 черевика, і побігає в них хоча б 10 хв. Це дасть можливість оцінити комфортно дитині в озутою парі. Не секрет, що дитяча ніжка росте швидко, тому, як правило, через 6-8 міс. малюкові може знадобитися нова «ідеальна пара».

Як вибрати дитяче взуття для дому та садка?

Підбираючи ортопедичне взуття для дому або садка важливо пам'ятати правила, обумовлені вище, однак взуття для закритих приміщень повинна бути легше тієї, що розрахована для прогулянок. Взуття для садка може бути відкритою зверху, мати липучки або бути виготовленою з перфорованого матеріалу, щоб ніжка «дихала» і не потіла. Удома можна взути малюка в ортопедичні сандалі, сабо або тапочки. Чи можна в них ходити цілий день? Звичайно! Адже в правильно обраної взуття ніжка малюка відпочиває і не відчуває надмірних навантажень.

Для профілактики плоскостопості також корисні ігри з ходінням босоніж по шорсткій поверхні, наприклад, по піску або дрібних камінцях. Таким чином забезпечується тренування формує м'язово-зв'язкового апарату стопи малюка. Після подібної гри слід знову взути дитину в ортопедичні сандалі.

У садку краще зовсім не ходити босоніж, щоб до деформації стопи додатково не заробити травми або грибкове захворювання.

Ще кілька важливих правил підбору взуття для дитини:

Однією пари взуття на сезон для дитини недостатньо, потрібна як мінімум ще одна пара ботіночек або туфельок для прогулянки. Оскільки ноги малюка потіють, взуття після прогулянки повинна як слід просохнути, ось тоді і виручить друга пара. Слід уникати звички доношувати взуття за дітьми сусідки або родичів. Взуття-індивідуальна річ гардероба! При покупці ортопедичного взуття слід віддавати перевагу надійним спеціалізованим магазинам, де можна проконсультуватися з лікарем-ортопедом.

У мережі ортопедичних салонів Орто-Лайн ви завжди можете знайти в широкому асортименту ортопедичне взуття для дітей на всі сезони:

Весна-Осінь

Зима

Літо

Наші продавці-консультанти і лікарі-ортопеди завжди готові відповісти на Ваші питання по дитячого ортопедичного взуття.

Коментарі

Не знайдено коментарів

Написати відгук