Апарат для вимірювання тиску - огляд

23/10/2017

В цій статті ми приділимо увагу медичній техніці і поговоримо про те, чому варто купити тонометр, як зорієнтуватися в різноманітті їх моделей і які з апаратів найбільш популярні. Ми сподіваємося, що допоможемо Вам визначитися в розмаїтті моделей і підібрати саме те, що Вам необхідно.  

Вимірювач тиску-незамінна річ у вашому будинку  

Через підвищеного тиску або гіпертонії страждають стінки судин. Вони перенапружуються, втрачають еластичність і травмуються, що може привести до розвитку серцево-судинних захворювань або навіть інсульту. Тому тиск слід підтримувати в нормальному діапазоні-оптимальним вважається показник 120/80 мм рт. ст. , високим-140/90 мм рт. ст. і більше.

Прилад для вимірювання тиску просто незамінна річ для гіпертоніків, бо дає змогу скласти повну картину про хвороби, попередити ускладнення і правильно призначити лікування. Проте такий пристрій стане в нагоді і здоровим людям, адже тиск може «стрибнути», якщо людина перенервував або знаходиться в стресі.

Тонометр купити не складно-сьогодні це можна зробити навіть в інтернет-магазині, ось тільки вибрати найбільш підходящу модель завдання не з легких.  

Розбираємо «плюси» і «мінуси» різних моделей тонометрів

Всі апарати для визначення тиску можна розбити на групи в залежності від способу нагнітання повітря в манжету-механічні та електронні (напівавтомати і автомати) і місця кріплення манжети-на зап'ясті, на плече над ліктьовим згином, на палець. Про переваг і недоліки кожного з цих устрій і поговоримо далі.

Тонометр механічний

Цей апарат знайомий багатьом, адже їм користувалися ще наші бабусі. Він складається з декількох частин-манжети, з прикріпленим до неї сфігноманометром і гумової груші, забезпеченою клапаном для поступового випускання повітря. Для використання цього приладу також потрібен фонендоскоп, який може продаватися окремо. Принцип дії механічного вимірювача тиску досить простий-манжета кріпиться на плече над ліктьовим згином і в неї поступово нагнітається повітря при стисненні груші. Шляхом прослуховування фонендоскопом тонів серця міряють тиск, а результат дізнаються по стрілці манометра.

Вибираючи цю механічну модель віддавайте перевагу такий з манометром, виконаним з металу. Ідеально-якщо він поєднаний з грушею. Небажаний і пластмасовий корпус фонендоскопа-це ускладнить задачу вислуховування тонів серця і скоротить термін його служби. Якість груші-ще один важливий фактор.

«За» і «проти» вибору на користь механічного тонометра

До плюсів такого пристрою відносять високу точність вимірювання тиску. Багато лікарів користуються саме такою моделлю. Справа в тому, що на отриманий результат впливає найменшу кількість зовнішніх факторів, наприклад, руху руки або розмова. Прилад не вимагає батарейок або підзарядки акумулятора, дешевше, ніж електронний тонометр, відрізняється довговічністю.

При цьому має ряд істотних мінусів-наявність декількох складових частин, незручність використання при самостійному вимірі тиску, особливо при поганому зорі або слуху, складності в інтерпретації результатів, відсутність додаткових функцій (вимірювання частоти пульсу, фіксування серії вимірювань), необхідність змінювати гумову грушу раз в 2-3 року і щорічно відносити прилад на перевірку.

Напівавтоматичний тонометр

Пристрій поєднує в собі механіку і електроніку-нагнітання повітря в манжету відбувається механічно при стисненні груші, вимір тиск-автоматично з виведенням результату на екран. Апарат показує не тільки рівень тиску, а й частоту пульсу.  

«За» і «проти» використання напівавтоматичного вимірювача тиску

Прилад досить точний і доступний щодо вартості. Крім рівня тиску дозволяє дізнатися додатковий параметр-частоту пульсу і визначити порушення ритму серця. Надійний в використанні і досить довговічний, завдяки поєднанню механічної частини з електронної.

При цьому, напівавтоматичний вимірювач тиску дорожче ніж механічний, це стосується також вартості його обслуговування в разі поломки. Вимагає покупки батарейок або підзарядки акумулятора. При використанні необхідна фізична сила, щоб самостійно здавлювати грушу. Можливі неточні показники при недотриманні правил по експлуатації.

Тонометр автоматичний

Для використання цього приладу не потрібно фізична сила. Потрібно лише самостійно надіти манжету (на палець, зап'ястя або плече). Повітря в неї накачує електронасос, а апарат самостійно вимірює тиск і виводить цифри на екран. При цьому він може міряти не тільки тиск, а й частоту пульсу, з можливістю запам'ятовувати вимірювання для ведення статистики показників. При використанні даної моделі для збільшення точності вимірювання рекомендується чітко слідувати інструкції по експлуатації. Автоматичний вимірювач тиску з манжетою, яка накладається на плече вважається найбільш точним з електронних приладів з іншими варіантами кріплення манжети. У свою чергу тонометр на зап'ястя або на палець-більш компактний. Модель на зап'ясті не найкращий вибір для людей старше 30 років, так як з віком судини втрачають свою еластичність і вимірювання тиску таким чином може дати неточний результат. У свою чергу прилад на палець не підійде пацієнтам з будь-якими серцево-судинними захворюваннями.

«За» і «проти» при покупці автоматичного тонометра

Незаперечними перевагами автоматичного тонометра є швидкість вимірювання тиску і відсутність необхідності застосовувати для цього фізичну силу. Додаткові функції дозволяють отримати більш чітку картину про стан серцево-судинної системи. Можливість вибрати модель з великим дисплеєм і великими цифрами надає додаткову вигоду для осіб з вадами зору. До приладу також можна купити манжети різного розміру для використання всіма членами сім'ї.

Мінусом автоматичних моделей вважається їх недостатня точність. Як правило цьому виною недотримання правил по експлуатації, наприклад, при накладенні манжети. Автоматична модель дорожче, ніж напівавтоматична або механічна. Техніка вимагає заміни батарей або підзарядки акумулятора.

Які нюанси потрібно враховувати тим, хто хоче купити апарат для вимірювання тиску?

Вік користувача

Для того, щоб вибрати найбільш підходящий прилад для вимірювання тиску потрібно враховувати, хто буде ним користуватися. Наприклад, механічна модель вимагає від свого власника певних фізичних навичок (хорошої координації рухів, зору і слуху), а автоматична-вміння правильно користуватися електронними приладами.

Ціна пристрою

Важливим є питання ціни, оскільки електронний тонометр коштує дорожче, ніж механічний. При цьому остання модель позбавлена вигод і додаткових функцій автоматичних та напівавтоматичних апаратів.

Розмір манжети

Купуючи будь-який тонометр необхідно звернути увагу на розмір манжети, особливо якщо прилад підбирається для повного людини. Термін гарантійного обслуговування-ще один важливий критерій, особливо при покупці дорого апарату. Зверніть увагу на якість збірки пристрою-всі деталі повинні ідеально підходити один до одного, а батарейки легко вийматися з відсіку, але не випадати.

Для полегшення вибору ідеального вимірника тиску пропонуємо ознайомитися з найбільш популярними моделями в салонах ОРТО-ЛАЙН.

ТОП-5 популярних моделей тонометрів в ОРТО-ЛАЙН

Представлені нижче моделі по праву заслужили звання кращих, завдяки оптимальному співвідношенню ціна/якість і довірі з боку їх користувачів. Рейтинг ґрунтується на багаторічному досвіді продажів ОРТО-ЛАЙН, а також відгуках клієнтів про придбану техніку.

OMRON M2 Basis (НЬОМУ-7121-ALRU) -один з кращих варіантів, в тому числі і для повних людей.

Якісний надійний автоматичний тонометр OMRON японського виробника з інноваційною технологією інтелектуального вимірювання Intellisense, датчиком аритмії і обсягом пам'яті на 30 вимірювань-відмінні риси цієї моделі. При використанні апарату тиск міряється двічі- при нагнітанні повітря в манжету і його вихід з неї, це забезпечує точність вимірювання при наявності аритмії. До слова при виявленні аритмії під час вимірювання, дані про це також виводяться на дисплей.

Прилад укомплектований універсальною віяловій наплечной манжетою розміром 22-42 см, розрахованої в тому числі на повну руку. Такий вид манжети дозволяє оптимально розподілити тиск на артерію, при цьому звівши до мінімуму больові відчуття і дискомфорт в руці при заповненні манжети повітрям. Компактність приладу і наявність в його комплекті мережевого адаптера оцінять ті, хто змушений довго перебувати в дорозі і возити з собою тонометр.

OMRON M2 ECO (НЬОМУ-7120-AF) -ідеальне рішення для людей з поганим зором не розбираються в техніці.

Ще одні представник демонструє японське якість. Міряє тиск і частоту пульсу, виводячи дані на дисплей великими і чіткими цифрами, що важливо для людей з поганим зором. Як і попередня модель тонометра OMRON прилад оснащений технологією інтелектуального вимірювання показників Intellisense і управляється всього однією кнопкою. При цьому коштує дешевше моделі OMRON M2 Basis (НЬОМУ-7121-ALRU), так як оснащений пам'яттю лише на останній вимір. Компактність і легкість корпусу дозволяє брати апарат з собою в дорогу.

Тонометр автоматичний на зап'ястя OMRON RS1 (HEM-6120-E) -мобільний апарат для активних особистостей.

На відміну від інших представлених моделей цей тонометр кріпиться на зап'ясті, тому потрібно чітко дотримуватися інструкції по його використанню, яка йде в комплекті. Якщо манжета закріплена неправильно-пристрій сповістить про це, що вкрай важливо для точності вимірювань. Артеріальний тиск міряється швидше, ніж у випадку інших моделей. Пам'ять розрахована на фіксування останнього вимірювання.

Longevita LS-5 -«класика жанру» серед апаратів для вимірювання тиску.

Його низька вартість, в порівнянні з електронними пристроями і при цьому висока точність вимірювань забезпечує високу популярність даної моделі. Прилад складається з декількох частин: металевого манометра (нагадаємо, що саме цей матеріал дозволяє збільшити довговічність манометра), нейлонової манжети універсального розміру (24-36 см), прикріплений до манжети стетоскоп з високочутливої мембраною і м'якими вушними відливами на кінцях.

Longevita ВР-1303 -вигоди електронної моделі, ціна-механічної!

Легко міряє тиск і частоту пульсу, має великий обсяг пам'яті-запам'ятовує до 120 вимірювань, відображаючи їх дату і час вимірювань. Пристрій оснащений манжетою універсального розміру 22-36 см. Його зручно брати з собою в подорож або відрядження, завдяки компактності і легкості. Прилад працює на батарейках, додатково до нього можна купити адаптер змінного струму.

Якщо Ви вже визначилися з тим, який тонометр купити, замовляйте його в інтернет-магазині ОРТО-ЛАЙН. «Коливається» між декількома моделями? Звертайтеся в салони ОРТО-ЛАЙН. Кваліфіковані фахівці підкажуть ідеальний варіант в залежності від індивідуальних переваг і співвідношення ціна/якості.

Коментарі

Не знайдено коментарів

Написати відгук