Фіксатор коліна - як вибрати?

27/05/2020

Ортопедичні наколінники представляють собою пристосування, які призначені для іммобілізації суглобів при захворюваннях або травмах опорно-рухового апарату. Фіксатори виробляються з різних матеріалів, які забезпечують різний ступінь захисту і мають певний спектр застосування.

Перед покупкою слід вивчити всі можливі варіанти, щоб зробити правильний вибір. Увагу потрібно звернути на наявні показання до застосування. Щоб ортопедичний виріб зберігав первинні властивості протягом заявленого виробником терміну придатності, потрібно заздалегідь ознайомитися з рекомендаціями по догляду.

Показання до використання

Наколінники застосовуються як в профілактичних, так і в лікувальних цілях, наприклад при артрозі колінного суглоба. Ортопедичний виріб незамінний для відновлення функцій колінного суглоба після травми і/або хірургічного втручання. Носити фіксатор колінного суглоба можна тільки після консультації з лікарем. В іншому випадку є ризики порушення кровопостачання в області суглобових структур, що тільки посилює проблему.

Ортопедичні наколінники для хворих суглобів рекомендується використовувати в наступних випадках:

  • Артрити та артрози.
  • Підвивихи та вивихи.
  • Ревматоїдні патології.
  • Запалення (тендиніт, синовіт, бурсит).
  • Розтягнення зв'язкового апарату.
  • Нестабільність суглобової структури.

Фіксатор розвантажує пошкоджене коліно при артрозі, знижуючи інтенсивність больових відчуттів під час ходьби. З його допомогою вдається запобігти розвитку захворювань при заняттях спортом, піднятті важких предметів в силу професійної діяльності (будівельники, продавці). Еластичні наколінники необхідні для осіб, які страждають від зайвої ваги.

Компресійні бандажі використовуються для фіксації з метою запобігання подальшого пошкодження меніска, зняття набряку і зменшення болю. Такі вироби представляють собою додатковий стабілізатор для суглоба. Жорсткі фіксатори призначені для повного виключення рухів, що необхідно при серйозних травмах.

Можливі протипоказання

Фіксатори коліна допускається використовувати не у всіх випадках, незважаючи на масу переваг.

Абсолютні протипоказання для їх носіння:

  • Порушення процесів кровообігу, тромбофлебіт і варикоз.
  • Інфекційне захворювання суглоба і гостра травма.
  • Алергічна реакція з боку шкірного покрову на матеріал.

При набряку тканин колінного суглоба використовувати фіксатор можна, але тільки після консультації з лікарем.

Різновиди фіксаторів

Наколінники розрізняються за ступенем жорсткості, в зв'язку з чим і відрізняється їх функціональність. Даний фактор є основним критерієм при виборі фіксатора.

Види наколінників в залежності від ступеня фіксації:

  1. Бандажі. Являють собою еластичний наколінник легкої фіксації. Бандаж потрібен для закріплення і підтримки в певному положенні тканин, функціональна активність яких порушена. Бандажі на коліно виготовляються переважно з дихаючих матеріалів. Для підвищення рівня надійності передбачені фіксуючі ремені.
  2. Супорти. Використовуються при заняттях спортом і ведення активного способу життя. Ортопедичне виріб легкого ступеня жорсткості призначене для попередження пошкоджень з метою захисту суглоба, меніска, надколінка, зв'язок і бічних м'язів.
  3. Ортези. Незамінні при артрозі. Медичний виріб являє собою напівжорстку конструкцію, яка в обов'язковому порядку оснащена пластиковими або металевими деталями. Ортез на коліно необхідний при серйозних пошкодженнях суглоба, коли потрібно обмеження рухової активності.
  4. Тутори. Забезпечують жорстку фіксацію. Набагато зручніше використовувати, ніж гіпсові лангети. Скорочують тривалість реабілітаційного періоду після операції або серйозних травм.

Серед інших типів наколінників слід виділити пристрої з підігрівом, які стають дедалі популярнішими. Вони оснащені джерелами галогенового і інфрачервоного випромінювання, призначеного для глибокого прогрівання пошкоджених ділянок.

Завдяки такому впливу поліпшується рухливість колінного суглоба і зменшується інтенсивність больових відчуттів.

Матеріали виготовлення

Для лікування травм, артрозу та інших захворювань колінних суглобів використовуються наколінники, виготовлені з таких матеріалів, як:

  • Бавовна. Матеріал натурального походження, що не викликає алергічних реакцій. Добре відводить вологу і пропускає повітря. Має тривалий термін служби, непогано показав себе в експлуатації.
  • Поліестер, еластан. Відрізняється еластичністю і міцністю, зручністю застосування і достатньою повітропроникністю. Зігріваючий ефект синтетична основа не створює.
  • Неопрен. Матеріал, який має високий рівень зносостійкості та не вибагливий у догляді. Недолік – не пропускає повітря, тому шкіра під таким фіксатором не дихає.
  • Вовна. Сприяє глибокому прогріванню суглобових структур. Первісний вигляд швидко втрачається, а разом з ним і деяка частина цілющих властивостей.

Матеріал ортопедичних наколінників при артрозі колінного суглоба та інших порушеннях є другорядним критерієм при виборі. У цьому випадку роль грають особисті вимоги пацієнта. Фахівці рекомендують вибирати натуральні матеріали, що виключають ймовірність розвитку ускладнень з боку шкірного покрову.

Детальна конструкція

За будовою фіксатори для колінних суглобів при артрозі різняться:

  • Закриті. Виготовляються з еластичних матеріалів. Деякі моделі оснащені шаром утеплювача. Особливість полягає в м'якій фіксації, яка сприяє полегшенню рухів і зменшенню болю.
  • Відкриті. В області надколінка є виріз, що дозволяє безперешкодно згинати ногу в коліні. Еластичний матеріал відкритих наколінників для суглоба оснащений ребрами жорсткості, які створюють надійну фіксацію.
  • Регульовані. Ортопедичні вироби оснащені еластичними затяжками. Рекомендується використовувати при перших ознаках гонартроза, після операції і в період відновлення після отриманої травми.
  • Шарнірні. Фіксуючі пристрої, які оснащені жорсткими шарнірами, що зменшують навантаження на пошкоджені суглобові структури при русі. Використовуються після травми або операції. Незамінні наколінники при артрозі важкого ступеня, коли має місце виражений біль і порушення функцій.
  • Зігріваючі. Конструкції, в які вбудовано теплоносій, що прогріває пошкоджені тканини. Знімає виражені болі, що виникають в запущених випадках.
  • Фіксатори сухожиль. Використовуються тільки в тому випадку, коли патологічні порушення локалізовані в області під коліном.

Рекомендації по вибору

Перед тим, як вибрати ортопедичні наколінники при артрозі або інших патологіях, вивчіть рекомендації. Віддавайте перевагу відомим виробникам, які давно зарекомендували себе на ринку.

Як визначити розмір виробу? Виміряйте окружність нижньої частини стегна і обхват коліна. Отримані цифри порівняйте з показниками, які вказані виробником в розмірній таблиці на упаковці.

Щоб вибрати бренд та модель – ознайомтеся попередньо з відгуками. Добре зарекомендували себе вироби, представлені в нашому інтернет-магазині таких торгових марок: