Що робити, якщо дитина не хоче носити ортопедичне взуття?

18/12/2018

Одна з найчастіше обговорюваних в інтернеті тем серед батьків – що робити, якщо дитина не хоче носити ортопедичне взуття для дітей? Багато мам цікавляться в інших таких самих мам на форумах і в соцмережах як їм вдалося вмовити своїх малюків носити ортопедичне взуття, які хитрощі вони застосовували, вмовляли чи просто примушували, що в підсумку виявилося дієвим, а що ні.

Таке досить часте питання:

Маленька дівчинка приміряє ортопедичні босоніжки«Пару тижнів тому доньці, 2 роки, поставили діагноз – плосковальгусні стопи. Ми робимо масажі, бігаємо по килимку, носимо устілки в звичайному взутті і вже обзавелися спеціальними ортопедичними босоніжками для дітей, але вона все одно не хоче їх носити ... Походить з хвилину та зі сльозами просить зняти. Може почати знімати сама. Що робити?"

Отримує безліч відгуків:

«Моя дочка теж плакала в перші дні, одягали до 10 разівна день на 15 хвилин – так і звикла. Тепер скрізь у них»

Дівчинка приміряє ортопедичне взуття для дому

«Ми теж починали поступово – взували, син трохи ходив і знімали, весь час збільшували час носіння. Спочатку йому було дуже незручно, давило, а потім звик і взували вже на весь день. Якщо вередував, то я намагалася зацікавити тим, що в них можна так голосно топати, як ніхто не зможе»

«І ми намучилися – синок в принципі не хотів їх носити. Кричав і плакав, але так і не звик. На вулиці ще носили, а вдома – ні в яку! Проблема вирішилася, коли пішов в садок – там всі у дитячому ортопедичному взутті і він теж, дивлячись на інших дітей, став ходити в ньому цілий день. І таких, як він, мало не вся група»

«У нашої малої теж плосковальгусна деформація і вона теж не хотіла носити ортопеди. Весь час знімала, але я заклеювала скотчем липучки – так по трошечку й звикли. Тепер і вдома, і в дитячому садку ходимо в них»

Що свідчить про те, що проблема є і поширена вона, на жаль, досить широко.

Лікарі ортопеди в свою чергу радять:

«Намагайтеся привчити дитину носити дитяче орто взуття вдома, щоб потім не мати проблем на вулиці. Одягайте вдома босоніжки, а в разі, якщо дитина вміє їх знімати, то надягайте зверху носок, що істотно ускладнить процес зняття взуття, і малюк швидше і легше звикне до взуття на ніжках. При стійкому неприйнятті взуття – розповідайте, що це як у дорослих, зручно, красиво та модно. Хорошим рішенням буде взяти малюка в магазин, щоб він сам взяв безпосередню участь у виборі та купівлі нової пари. А в цілому, не варто переживати з цього приводу – у будь-якому випадку ви зможете пояснити своїй дитині цю необхідність і проявити завзятість в потрібний момент, щоб вона ходила у взутті»

Але, звичайно ж, краще постаратися уникнути цієї проблеми або спробувати звести її до мінімуму, вибираючи правильне ортопедичне взуття для дітей.Маленький хлопчик вибирає з консультантом ортопедичні кросівки в салоні ортопедичного взуття

 

Важливо враховувати кому призначається та чи інша пара. Головні правила носіння дитячого ортопедичного взуття такі:

1. Взуття має бути тільки відповідного розміру (не маленьке та не «на виріст»).

2. Взуття має відповідати повноті і підйому ноги (не бовтатися на нозі).

3. Взуття має носитися відповідно сезону (особливо важливо не носити зимове взуття замість демисезонного – щоб уникнути перегріву ніг і наступних можливих неприємностей у вигляді «грибків», які доведеться лікувати у лікаря-дерматолога).

4. Взуття має бути зручним для дитини.

Хлопчик міряє ортопедичне взуття

У всьому іншому варто слідувати показанням лікарів-ортопедів. Супінатор теж не обов'язково повинен бути в кожній парі, що абсолютно не говорить про те, що взуття не ортопедичне. Є деякі ситуації, в яких дитині показане взуття саме без наявності супінатора. А якщо таких показань немає – то можна вибирати варіанти як з супінатором, так і без нього, але краще тоді з ортопедичною устілкою.

Тривалість носіння ортопедичного взуття в кожному конкретному випадку визначає лікар-ортопед. Найпоширеніша помилка батьків – це перестати носити ортопедичне взуття для дітей на свій розсуд, а в врешті – не долікувати деформацію і повернути все назад.

Як правило, дітям рекомендується профілактичне ортопедичне взуття до 6-7 років – це в разі відсутності будь-яких деформацій. Якщо після зазначеного віку проблеми деформації все ще виявляються, то варто продовжити носіння. Також в даному випадку обов'язково потрібно відвідати лікаря-ортопеда.

Сподіваємося, що ми допомогли вам знайти відповіді на ваші питання.

Коментарі

Не знайдено коментарів

Написати відгук