info@orto-line.com.ua
(095) 700-44-63
(067) 310-73-00
(067) 000-23-35
(068) 446-18-07
Пн-Пт: 9:00-18:00
Сб: 10:00-17:00
Одна з найчастіше обговорюваних в інтернеті тем серед батьків – що робити, якщо дитина не хоче носити ортопедичне взуття для дітей? Багато мам цікавляться в інших таких самих мам на форумах і в соцмережах як їм вдалося вмовити своїх малюків носити ортопедичне взуття, які хитрощі вони застосовували, вмовляли чи просто примушували, що в підсумку виявилося дієвим, а що ні.
Таке досить часте питання:
«Пару тижнів тому доньці, 2 роки, поставили діагноз – плосковальгусні стопи. Ми робимо масажі, бігаємо по килимку, носимо устілки в звичайному взутті і вже обзавелися спеціальними ортопедичними босоніжками для дітей, але вона все одно не хоче їх носити ... Походить з хвилину та зі сльозами просить зняти. Може почати знімати сама. Що робити?"
Отримує безліч відгуків:
«Моя дочка теж плакала в перші дні, одягали до 10 разівна день на 15 хвилин – так і звикла. Тепер скрізь у них»
«Ми теж починали поступово – взували, син трохи ходив і знімали, весь час збільшували час носіння. Спочатку йому було дуже незручно, давило, а потім звик і взували вже на весь день. Якщо вередував, то я намагалася зацікавити тим, що в них можна так голосно топати, як ніхто не зможе»
«І ми намучилися – синок в принципі не хотів їх носити. Кричав і плакав, але так і не звик. На вулиці ще носили, а вдома – ні в яку! Проблема вирішилася, коли пішов в садок – там всі у дитячому ортопедичному взутті і він теж, дивлячись на інших дітей, став ходити в ньому цілий день. І таких, як він, мало не вся група»
«У нашої малої теж плосковальгусна деформація і вона теж не хотіла носити ортопеди. Весь час знімала, але я заклеювала скотчем липучки – так по трошечку й звикли. Тепер і вдома, і в дитячому садку ходимо в них»
Що свідчить про те, що проблема є і поширена вона, на жаль, досить широко.
«Намагайтеся привчити дитину носити дитяче орто взуття вдома, щоб потім не мати проблем на вулиці. Одягайте вдома босоніжки, а в разі, якщо дитина вміє їх знімати, то надягайте зверху носок, що істотно ускладнить процес зняття взуття, і малюк швидше і легше звикне до взуття на ніжках. При стійкому неприйнятті взуття – розповідайте, що це як у дорослих, зручно, красиво та модно. Хорошим рішенням буде взяти малюка в магазин, щоб він сам взяв безпосередню участь у виборі та купівлі нової пари. А в цілому, не варто переживати з цього приводу – у будь-якому випадку ви зможете пояснити своїй дитині цю необхідність і проявити завзятість в потрібний момент, щоб вона ходила у взутті»
Але, звичайно ж, краще постаратися уникнути цієї проблеми або спробувати звести її до мінімуму, вибираючи правильне ортопедичне взуття для дітей.
Важливо враховувати кому призначається та чи інша пара. Головні правила носіння дитячого ортопедичного взуття такі:
1. Взуття має бути тільки відповідного розміру (не маленьке та не «на виріст»).
2. Взуття має відповідати повноті і підйому ноги (не бовтатися на нозі).
3. Взуття має носитися відповідно сезону (особливо важливо не носити зимове взуття замість демисезонного – щоб уникнути перегріву ніг і наступних можливих неприємностей у вигляді «грибків», які доведеться лікувати у лікаря-дерматолога).
4. Взуття має бути зручним для дитини.
У всьому іншому варто слідувати показанням лікарів-ортопедів. Супінатор теж не обов'язково повинен бути в кожній парі, що абсолютно не говорить про те, що взуття не ортопедичне. Є деякі ситуації, в яких дитині показане взуття саме без наявності супінатора. А якщо таких показань немає – то можна вибирати варіанти як з супінатором, так і без нього, але краще тоді з ортопедичною устілкою.
Тривалість носіння ортопедичного взуття в кожному конкретному випадку визначає лікар-ортопед. Найпоширеніша помилка батьків – це перестати носити ортопедичне взуття для дітей на свій розсуд, а в врешті – не долікувати деформацію і повернути все назад.
Як правило, дітям рекомендується профілактичне ортопедичне взуття до 6-7 років – це в разі відсутності будь-яких деформацій. Якщо після зазначеного віку проблеми деформації все ще виявляються, то варто продовжити носіння. Також в даному випадку обов'язково потрібно відвідати лікаря-ортопеда.
Сподіваємося, що ми допомогли вам знайти відповіді на ваші питання.
Не знайдено коментарів
Написати відгук© 2004 - 2025 Орто-Лайн.